Хімія. Створіть власну задачу за рівнянням реакції (на знаходження об’єму або маси) та запишіть її

розв’язок.

Ответы на вопрос

Отвечает Рейх Артур.

Ответ:

Объяснение:

На кальцій карбонат масою 20 г подіяли сульфатною кислотою, яка маса солі та об’єм газу утворилися?

Дано:

m(CaCO3) = 20 г

Найти: m(CaSO4) - ? V(CO2) -?

Складемо РХР:

20 г                          х г                      у л

CaCO3 + H2SO4 → CaSO4 + H2O + CO2

n = 1 моль                 n = 1 моль          n = 1моль

M= 100 г/моль          M = 136 г/моль  Vm = 22,4 г/моль

m = 100 г                   m = 136 г             V = 22,4 л

m(CaSO4) = 20 * 136 : 100 = 27,2 г

V(CO2) = 20 * 22,4 : 100 = 4,48 л