При взаємодії сульфур діоксиду з натрій гідроксидом утворилась кисла сіль. Яка маса NaOH

прореагувала з 7,72 л SO2?

Ответы на вопрос

Отвечает Черкасова Анжелика.

Ответ:

Розглянемо збалансовану рівняння реакції:

SO2 + 2 NaOH → Na2SO3 + H2O

За рівнянням видно, що 1 моль SO2 реагує з 2 молями NaOH. Значить, щоб визначити кількість молів NaOH, які були використані в реакції, необхідно спочатку перевести заданий об'єм SO2 у моли.

Відомо, що об'єм стандартного газу при нормальних умовах (температурі 0 °C та тиску 1 атмосфери) дорівнює 22,4 літрам. Тому, об'єм 7,72 л SO2 дорівнює:

n(SO2) = V/ Vm = 7,72 л / 22,4 л/моль = 0,345 моль SO2

Оскільки відповідно до збалансованого рівняння 1 моль SO2 реагує з 2 молями NaOH, то для реакції з 0,345 молями SO2 потрібно 2 * 0,345 = 0,69 молями NaOH.

Остаточний крок - знайти масу NaOH, яка відповідає цій кількості молей, використовуючи молярну масу NaOH:

m(NaOH) = n(NaOH) * M(NaOH) = 0,69 моль * 40 г/моль = 27,6 г

Отже, маса NaOH, яка прореагувала з 7,72 л SO2, дорівнює 27,6 г.