СРОЧНО ПОМОГИТЕ Зазнач об'єм вуглекислого газу, який утвориться у результаті спалювання 338,4 г

пентану.​

Ответы на вопрос

Отвечает Дудин Семён.

Ответ:

Объяснение:

C5H12 + 8O2 → 5CO2 + 6H2O

Молярна маса пентану = 72 г/моль

Кількість молей пентану = маса пентану / молярна маса пентану

Кількість молей пентану = 338,4 г / 72 г/моль

Кількість молей пентану = 4,7 моль

Кількість молей CO2 = 5 x кількість молей пентану

Кількість молей CO2 = 5 x 4,7 моль

Кількість молей CO2 = 23,5 моль

V(CO2) = Vm * n = 22,4 дм3/моль * 23,5 = 526.4 дм3

---------

спосіб 2

V = nRT / P  (P= 101325 Па; R = 8.31 Дж/(моль·К); T = 273 К - нормальні умови).

V = 23,5 моль * 8,3 Дж/(моль·К) * 273 K / 101325  = 0.5255 дм3 = 526 дм3