Знайдіть об'єм вуглекислого газу, який утвориться під час взаємодії пропанової кислоти масою 30 г з

натрій карбонатом за н.у.

Ответы на вопрос

Отвечает Кийло Ольга.

Ответ:

Уважно читай пояснення

Объяснение:

У реакції пропанової кислоти з натрій карбонатом утворюється вуглекислий газ, вода та натрій пропаноат. Реакційне рівняння цієї реакції виглядає так:

C3H5COOH + Na2CO3 → CO2 + H2O + 2NaC3H5COO

Згідно з цим рівнянням, за кожні 1 моль пропанової кислоти, що реагує, утворюється 1 моль вуглекислого газу. Тому, щоб визначити кількість вуглекислого газу, необхідно спочатку перевести масу пропанової кислоти в кількість молей, використовуючи її молярну масу.

M(С3Н5COOH) = 3×12.01 + 5×1.01 + 12.01 + 16.00 = 74.08 г/моль

Кількість молей пропанової кислоти:

n = m/M = 30 г / 74.08 г/моль = 0.405 моль

ВІдповідь: за рівнянням реакції утворюється 0.405 моль вуглекислого газу.

Тепер можна визначити об'єм вуглекислого газу, використовуючи його стандартний молярний об'єм за нормальних умов (н.у.), який дорівнює 22.4 л/моль.

V(CO2) = n(RT/P) = 0.405 моль × (273+0) К × 1 атм / (0.0821 л·атм/моль·К × 298 К) ≈ 9.4 л

ВІдповідь: об'єм вуглекислого газу, який утвориться під час реакції пропанової кислоти з натрій карбонатом за н.у., становить близько 9.4 л.