Яка кількість речовини солі утвориться під час взаємодії кальцій оксиду масою 20г з фосфор (V)

оксидом?

Ответы на вопрос

Отвечает Емельянова Аня.

Розглянемо спочатку реакцію між кальцій оксидом та фосфор (V) оксидом:

CaO + P4O10 -> Ca3(PO4)2

Запишемо рівняння реакції в молярних коефіцієнтах:

1 моль CaO + 1 моль P4O10 -> 1 моль Ca3(PO4)2

Для визначення кількості утвореної солі, нам потрібно визначити, яка речовина в реакції є обмежуючим реагентом. Для цього порівняємо кількість моль кожного реагента, який бере участь у реакції.

Молярна маса CaO = 56 г/моль

Молярна маса P4O10 = 284 г/моль

Кількість молей CaO, яку ми використали:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 20 г / 56 г/моль = 0.357 моль

Кількість молей P4O10, яку ми використали:

n(P4O10) = m(P4O10) / M(P4O10) = 284 г / 284 г/моль = 1 моль

За рівнянням реакції, на 1 моль CaO і 1 моль P4O10 утворюється 1 моль Ca3(PO4)2. Оскільки у нас кількість молей CaO менша, ніж кількість молей P4O10, то CaO є обмежуючим реагентом.

Отже, утвориться кількість солі Ca3(PO4)2, визначимо за кількістю молей CaO у реакції:

n(Ca3(PO4)2) = n(CaO) = 0.357 моль

Маса утвореної солі:

m(Ca3(PO4)2) = n(Ca3(PO4)2) * M(Ca3(PO4)2) = 0.357 моль * 310 г/моль = 110.47 г

Отже, під час взаємодії кальцій оксиду масою 20 г з фосфор (V) оксидом утвориться 110.47 г солі Ca3(PO4)2.