При згорянні 12 г антрациту в кисні утворилось 20 л вуглекислого газу (н.у.). Визначте масову

частку карбону в антрациті.​

Ответы на вопрос

Отвечает Иванова Полина.

Ответ:

Объяснение:

  12г              t                      20л

С₁₄Н₁₀ + O₂   =    C₁₃H₁₀ + СO₂

n = 1моль                               n 1 моль

M = 178 г/моль                      Vm = 22,4 л/моль

m = 178 г                                V = 22,4 л

n(CO₂) = 20л/22,4л = 0,893 моль

Mr(C) = 12г/моль

m(С) = Mr(C) * n(CO₂) =  12 * 0,893 = 10,716 г

w(С) = m(С) /m(С₁₄Н₁₀) * 100% =  10,716/12 * 100% = 89,3%