ХІМІКИ,АЛХІМІКИ ДОПОМОЖІТЬ ДАЮ 55 БАЛІВ Елемент міститься в головній підгрупі V групи 3-го

періоду. Визначте елемент, складіть формулу його вищого оксиду і обчисліть масові частки елементів в оксиді.

Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Артём.

Ответ:

Объяснение:

Елемент  головної підгрупи V групи 3-го періоду - це Фосфор

Формула вищого оксиду R₂O₅ , тому формула оксиду фосфора Р₂O₅

Обчислимо масові частки

М(Р₂O₅) = Ar(P) * 2 + Ar(O) * 5 = 31 * 2 + 16 * 5 = 142 г/моль

w(Р) =  Ar(P) * n/М(Р₂O₅) * 100% = 31 * 2/142 * 100% = 43,66%

w(О) = Ar(O) * n/М(Р₂O₅) * 100% = 16 * 5/142 * 100% = 56,34%