Обчисліть масу кристалогідрату Na2SO4 · 10H2O і об’єм води, що потрібні для приготування розчину

натрій сульфату (ρ = 1,091 г/мл) об’ємом 500 мл, у якому його масова частка становить 10 %.

Ответы на вопрос

Отвечает Каранашев Идар.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(р-нуNa2SO4* 10H2O) - 500мг

ρ = 1,091 г/мл

w (Na2SO4) - 10%

Знайти: m(Na2SO4 * 10H2O) - ? V(H2O) -?

Mr(Na2SO4 * 10H2O) = 322 г/моль

Mr(Na2SO4) = 23 * 2 + 32 + 16 * 4 =  142 г/моль

Знайдемо масу розчину в г:

m(р-нуNa2SO4)  = m(р-нуNa2SO4) * ρ = 500 * 1,091 = 545,5 г

Знайдемо масу Na2CO3 в розчині:

m(Na2SO4) = 545,5 * 10% : 100% = 54,55г

Частка чистої солі в кристалогідраті  складає:

w(Na2SO4) = Mr(Na2SO4)/Mr(Na2SO4 * 10H2O)  = 142/322 = 0,44

Обчислимо масу кристалогідрату:

m(Na2SO4 * 10H2O) = m(Na2SO4)/w(Na2SO4) = 54,55/0,44 = 124 г

Маса води : m(Н2О) = m(р-нуNa2SO4 * 10H2O ) - m(Na2SO4 * 10H2O) =

= 545,5 - 124 = 421,5г

1 л води = 1 кг

V(H2O) = 421,5 л