СРОЧНО, З5 БАЛОВ Процес корозії сталі у вологому повітрі можна умовно відобразити хімічним

рівнянням: 4Fe + 3O2 + 6H2O = 4 Fe(OH)3 Визначте: кількість речовини, масу та об’єм (н.у.) кисню, який брав участь у реакції, якщо утворився ферум(III) гідроксид масою 21,4 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Мирный Илья.

           х г                          21,4 г

4Fe + 3O2 + 6H2O == 4Fe(OH)3

           96                          428  

Пропорция х = (96 × 21,4) : 428 = 4,8 г -- m(O2)

n(O2) = 4,8 : 32 = 0,15 моль

V(O2) = 0,15 × 22,4 = 3,36 л