Задача 3. Масова частка Алюмінію в сполуці з Оксигеном становить 53%. Визначте формулу цієї

сполуки, знаючи, що її відносна молекулярна маса – 102.

Ответы на вопрос

Отвечает Дроздова Аня.

Ответ:

Объяснение:

Знайдемо масову частку Оксигену:

100% - 53% = 47%

Молярна маса алюмінию і оксигену:

М(Al) = 27 г/моль   М(О) = 16 г/моль

Аl : О = w(Al)/M(Al) :  w(O)/M(O) = 53/27 : 47/16 = 1,96 :  2,94

Так як індекси мають бути цілі числа, то обидва розділимо на менший, тобто 1,96 і звідси маємо                    

Аl : О = 1 : 1,5

Тепер помножимо на 2

Аl : О = 2 : 3

і отримаємо формулу сполуки : Аl2О3

Відносна молекулярна маса становить

М(Аl2О3) = 27 * 2 + 16 * 3 = 102 г/моль