Суміш 3л пропену, 2л пропіну та 15л водню пропустили над каталізатором. Відомо що гідрування

відбулось повністю. Обчислити об'єм утвореної суміші.​

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Софья.

Ответ:

C3H6+C3H4+H2=C6H12

Дано:

V(C3H6)=3л

V(C3H4)=2л

V(H2)=15л

Знайти:

V(C6H12)-?

Рішення:

можна обчислити це за законом сбереження мас( якщо він розповсюджуєтся на об'єм) або зробити багато обчислень;

За законом:

3+2+15=20л

За обчисленнями:

n(C3H6)=3л/22.4л/моль= 0,134моль

n(C3H4)=2/22.4=0,089моль

n(H2)=15/22.4=0,67моль

алгоритм:

0,134/1+0,089/1+0,67/1=х/1

х=0,134+0,089+0,67=0,893

n(C6H12)=0,893моль

V(C6H12)=0,893моль×22.4л/моль≈20л

Відповідь 20 літрів