1. Випишіть формули складних сполук: H2S, O3, СО2, B2O3, Fe; AlCl3, 2. Визначити валентнiсть

елемента, що сполучений з Гідрогеном або Оксигеном, і записати її м елемента: MgO, P2O5, SiO2, K2O, Fe2O3 3.Що означають такі записи: а) 5К; б) H2O; в) 202; г) 3N2 4.Написати рівняння горіння бінарних сполук Al2S3, CS2, FeS, Ca3P25. Складіть найпростіші формули речовин за нижченаведеними масовими частками елементів: Магній-72%, Нітроген-28%.6. Визначте масу кальцій оксиду, який утворюється при взаємодії 3,43 г кисню й 8,57 г кальцію.​

Ответы на вопрос

Отвечает Михеева Екатерина.

Ответ:

Объяснение:

1)
H2S - гідроген сульфід

O3 - озон

CO2 - вуглекислий газ

B2O3 - борного оксид

Fe - залізо

AlCl3 - хлорид алюмінію
2)

MgO - магній (валентність 2+)

P2O5 - фосфор (валентність 5+)

SiO2 - кремній (валентність 4+)

K2O - калій (валентність 1+)

Fe2O3 - залізо (валентність 3+)
3)

5К - п'ять молекул калію

H2O - молекула води

202 - молекула кисню (O2)

3N2 - три молекули азоту
4)

Al2S3 + 9O2 → Al2O3 + 3SO2

CS2 + 3O2 → CO2 + 2SO2

4FeS + 7O2 → 2Fe2O3 + 4SO2

Ca3P2 + 6O2 → 3CaO + 2P2O5
5)

Магній-72%, Нітроген-28%.

Масова частка магнію: 72 г / (72 г + 28 г) = 0,72

Масова частка нітрогену: 28 г / (72 г + 28 г) = 0,28

Атоми магнію та нітрогену мають відповідно 2 та 3 електрони на зовнішньому енергетичному рівні. Тому, для того, щоб заповнити зовнішній енергетичний рівень, магній повинен віддати 2 електрони, азот повинен набрати 3 електрони. Таким чином, формула речовини буде Mg3N2.
6)

Для розв'язання цієї задачі треба визначити, яка кількість кальцію зреагувала з киснем за рівнянням реакції, а потім знайти масу кальцій оксиду, який утворився.

Маса кальцію, який зреагував з киснем:

m(Ca) = 8,57 г

Маса кисню, який зреагував з кальцієм, можна визначити з допомогою стехіометрії реакції згідно з рівнянням:

2 Ca + O2 -> 2 CaO

На одну молекулу кисню йде дві молекули кальцію, тому маса кисню, який зреагував, може бути знайдена за допомогою такого рівняння:

m(O2) = n(O2) * M(O2) = n(Ca) * 0,5 * M(O2) = (8,57 г / 40,08 г/моль) * 0,5 * 32,00 г/моль = 3,43 г

Отже, маса кальцій оксиду, який утворився:

m(CaO) = n(CaO) * M(CaO) = n(Ca) * M(CaO) = (8,57 г / 40,08 г/моль) * 56,08 г/моль = 12,03 г

Отже, маса кальцій оксиду, який утворився при взаємодії 3,43 г кисню й 8,57 г кальцію, дорівнює 12,03 г.