Срочнноооо отдаю все бали мені дуже потрібна відповідь (50балов) обчисліть Який об'єм кисню

потрібно спалити для спалювання суміші газів у якій 60% етину і 40% етену​

Ответы на вопрос

Отвечает Лапшин Александр.

Ответ:

Для розрахунку об'єму кисню, потрібного для спалювання суміші газів, необхідно скласти рівняння реакції спалювання з урахуванням масових часток кожного компонента:

C2H2 + 2.5O2 → 2CO2 + H2O

C2H4 + 3O2 → 2CO2 + 2H2O

Оскільки в суміші масова частка етину дорівнює 60%, а етену - 40%, то можна визначити масову частку кисню в суміші:

для етину: 1 моль C2H2 + 2.5 моль O2 → 2 моля CO2 + 1 моль H2O

масова частка O2 = (2.5 / (1 + 2.5)) * 60% = 37.5%

для етену: 1 моль C2H4 + 3 моль O2 → 2 моля CO2 + 2 моля H2O

масова частка O2 = (3 / (1 + 3)) * 40% = 12%

Тепер можна обчислити масу кожного компонента в суміші:

для етину: 60 г суміші * 0.6 * 1 моль / 26 г * 26 г / 1 моль = 55.38 г

для етену: 60 г суміші * 0.4 * 1 моль / 28 г * 28 г / 1 моль = 24.00 г

Для спалювання цих мас компонентів потрібно таку ж масу кисню. Отже, об'єм кисню можна визначити за його масою і густиною (1.43 г / л):

маса O2 = 55.38 г * 37.5% + 24.00 г * 12% = 24.70 г

об'єм O2 = 24.70 г / 1.43 г / л = 17.29 л

Отже, для спалювання суміші потрібно 17.29 л кисню.

Объяснение:

Ізі я в 8 класі я це зробив за 9 хвилин