Суміш мідних та цинкових ошурок масою 6,5 г обробили надлишком розбавленої хлоридної кислоти. Який

об’єм газу виділився в результаті реакції?

Ответы на вопрос

Отвечает Тюрин Андрей.

Ответ:

Для того, щоб визначити об'єм газу, який виділився в результаті реакції, необхідно знати балансоване рівняння реакції, яка відбулася.

З мідними та цинковими ошурками реагує хлоридна кислота, утворюючи соляни міді та цинку та виділяючи водень:

Zn + 2 HCl → ZnCl2 + H2
Cu + 2 HCl → CuCl2 + H2

Оскільки ми не знаємо, який саме метал реагував з кислотою, то можемо використати середнє значення молярної маси міді та цинку, а саме 65,4 г/моль.

Спочатку визначимо кількість речовини металів у суміші:

n(Zn,Cu) = m/M = 6,5 г / 65,4 г/моль = 0,099 моль

Оскільки реакція відбувається з надлишком кислоти, метали повністю розчинилися, тому кількість водню, який виділився, дорівнює кількості водню, який взяли у реагентів. Звідси:

n(H2) = 2n(Zn,Cu) = 0,198 моль

Тепер за законом Авогадро ми можемо визначити об'єм цього газу за стандартних умов (температура 0 °C, тиск 1 атм):

V(H2) = n(H2) * Vm = 0,198 моль * 24,45 л/моль = 4,80 л

Отже, об'єм газу, який виділився в результаті реакції, дорівнює 4,80 ллH2ллH2

Объяснение: