Обчисліть іону силу 0.3 М розчину калій сульфату .допоможіть будь ласка ​


Ответы на вопрос

Отвечает Бледная Дарья.
Іонна сила розчину також називається повної силою йонізації. Ця величина визначається як потенціальна енергія, яку отримує атом, якщо він відходить на задану відстань від центра розчину. Для обчислення іонної сили для 0.3 моль/л розчину калію сульфату ми можемо використати формулу:

I = (z1 * z2 * e^2) / (4 * pi * epsilon0 * d)

де z1 та z2 це заряди йонів калію та сульфату, відповідно; e це електричний заряд електрона; ε0 це дієлектрична постійна; d це розстояння між йонами.

Заряд йона калію K+ становить +1, а заряд йона сульфату SO4^2- -2. Наступним кроком ми маємо обчислити розстояння між йонами. Для цього ми можемо використати стандартну формулу для визначення об'єму розчину, який дорівнює: V = n/c, де n це кількість молекул розчину, а c - це концентрація розчину. Отже, ми маємо:

d = (n/c)^(1/3)

n = 0.3 моль
c = 0.3 моль/л

d = (0.3/0.3)^(1/3) = 1 літр

Тепер ми маємо всі дані для обчислення іонної сили для 0.3 моль/л розчину калію сульфату. Отже, іонна сила розчину становить:

I = (1 * (-2) * (1.602 x 10^-19)^2) / (4 * 3.14 * 8.854 x 10^-12 * 1)

I = -2.203 x 10^-8 КJ/моль