Обчисліть, яка маса сульфатної кислоти утворюється в результаті взаємодії SO масою 16г з водою​


Ответы на вопрос

Отвечает Калашников Данил.

Объяснение:

Дано :

m(SO3) = 16 г

Найти :

m(H2SO4) - ?

SO3+H2O = H2SO4

1) n = m/M

M(SO3) = 32+16*3 = 80 г/моль

n(SO3) = 16 г/80 г/моль = 0,2 моль

n(SO3) = 0,2 моль

2) Так как у SO3 и у H2SO4 коэффиценты одинаковые =>

n(H2SO4) = n(SO3) = 0,2 моль

n(H2SO4) = 0,2 моль

3) m = n*M

M(H2SO4)  = 1*2+32+16*4 = 98 г/моль

m(H2SO4) = 0,2 моль * 98 г/моль = 19,6 г

m(H2SO4) = 19,6 г

Ответ : m(H2SO4) = 19,6 г