Цинк масою 24 г вступив у реакцію із сульфатною кислотою. Обчисліть масу цинк сульфату й об’єм

водню (н. у.), що утворилися

Ответы на вопрос

Отвечает Кулимшин Айдана.

Ответ:

Объяснение:

У реакції цинку масою 24 г із сульфатною кислотою утворюється цинк сульфат і молекулярний водень за наступною реакцією:

Zn + H2SO4 → ZnSO4 + H2

Спочатку потрібно перевести масу цинку в кількість речовини, використовуючи його молярну масу. Молярна маса цинку дорівнює 65,38 г/моль.

n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 24 г / 65,38 г/моль ≈ 0,367 моль

За рівномірним принципом хімії, молі цинку, що взято у реакцію, дорівнюють молям цинку сульфату, що утворився.

n(ZnSO4) = n(Zn) = 0,367 моль

Для розрахунку маси цинку сульфату можна використовувати його молярну масу, яка дорівнює 161,44 г/моль:

m(ZnSO4) = n(ZnSO4) × M(ZnSO4) = 0,367 моль × 161,44 г/моль ≈ 59,1 г

Отже, маса цинку сульфату, що утворився, дорівнює близько 59,1 г.

Також потрібно обчислити об'єм водню, що утворився. Для цього використовуємо ідеальний газовий закон, де n(H2) - кількість речовини водню у молях, R - універсальна газова стала, а T - температура у Кельвінах (273 К за умов нормального тиску та температури).

n(H2) = n(Zn) = 0,367 моль

V(H2) = n(H2) × R × T / P = 0,367 моль × 8,314 Дж/(моль·К) × 273 К / 101325 Па ≈ 9,9 л

Отже, об'єм водню, що утворився, становить близько 9,9 л при нормальних умовах тиску та температури.