Знайти масу хлоридної кислоти, яка взаємодіє з купрум (II) гідроксидом масою 13,72г.


Ответы на вопрос

Отвечает Гарибова Зейнаб.

Ответ:

знизу

Объяснение:

Розглянемо рівняння реакції між хлоридною кислотою (HCl) та купрум (II) гідроксидом (Cu(OH)2):

2HCl + Cu(OH)2 -> CuCl2 + 2H2O

За рівнянням видно, що одна молекула купрум (II) гідроксиду реагує з двома молекулами хлоридної кислоти. Тому, для знаходження маси кислоти необхідно знайти кількість моль купрум (II) гідроксиду та відповідну кількість моль хлоридної кислоти.

Маса купрум (II) гідроксиду: 13,72 г

Молярна маса Cu(OH)2: 97 г/моль

Кількість молей Cu(OH)2 = маса / молярна маса = 13,72 / 97 = 0,141 моль

Оскільки за рівнянням реакції 1 моль Cu(OH)2 реагує з 2 молями HCl, то кількість молей HCl дорівнює:

0,141 моль Cu(OH)2 * 2 моль HCl / 1 моль Cu(OH)2 = 0,282 моль HCl

Молярна маса HCl: 36,5 г/моль

Тому, маса HCl, яка взаємодіє з Cu(OH)2 дорівнює:

маса = кількість молей * молярна маса = 0,282 моль * 36,5 г/моль = 10,28 г

Отже, маса хлоридної кислоти, яка взаємодіє з купрум (II) гідроксидом масою 13,72 г, дорівнює 10,28 г.