Допоможіть будьласка з завданням по хімії Який об'єм (мл) вуглекислого газу займуть пори коржів

торту, якщо для його приготування використали 2 г питної соди з масовою часткою домішок 0.1% і оцет. Кількістю вуглекислого газу, який потрапив у повітря знехтувати.

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимов Алексей.

Відповідь:

Реакція між питною содою (NaHCO3) та оцтом (CH3COOH) дає вуглекислий газ (CO2), воду (H2O) та оцтан натрію (NaCH3COO):

NaHCO3 + CH3COOH → CO2 + H2O + NaCH3COO

Молярна маса NaHCO3 = 84 г/моль.

Кількість NaHCO3, використана для торту:

n(NaHCO3) = m/M = 2 г / 84 г/моль ≈ 0.0238 моль

За рівнянням реакції, 1 моль NaHCO3 дає 1 моль CO2. Тому кількість CO2, яку можна одержати з NaHCO3, дорівнює n(NaHCO3):

n(CO2) = 0.0238 моль

Об'єм вуглекислого газу можна розрахувати з його молярного об'єму за нормальних умов (0 °C та 1 атм):

V(CO2) = n(CO2) * Vm = 0.0238 моль * 22.4 л/моль = 0.533 л = 533 мл

Тому пори коржів торту займуть 533 мл вуглекислого газу.