Яку масу кальцій гідроксиду можна добути внаслідок взаємодії з водою кальцій оксиду масою 280г,


Ответы на вопрос

Отвечает Нурсултанова Диляра.

Відповідь:

Реакція взаємодії кальцій оксиду з водою має наступний вигляд:

CaO + H2O → Ca(OH)2

За рівнянням реакції, на кожен моль кальцій оксиду утворюється один моль кальцій гідроксиду. Тому для обчислення маси кальцій гідроксиду необхідно спочатку визначити кількість молей кальцій оксиду:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO)

де m(CaO) - маса кальцій оксиду, M(CaO) - молярна маса кальцій оксиду.

M(CaO) = 40.08 г/моль

m(CaO) = 280 г

n(CaO) = 280 г / 40.08 г/моль = 6.98 моль

Отже, утворюється 6.98 моль кальцій гідроксиду.

Молярна маса кальцій гідроксиду дорівнює:

M(Ca(OH)2) = M(Ca) + 2 * M(O) + 2 * M(H) = 40.08 г/моль + 2 * 16.00 г/моль + 2 * 1.01 г/моль = 74.10 г/моль

Отже, маса кальцій гідроксиду, що може бути утворена:

m(Ca(OH)2) = n(CaO) * M(Ca(OH)2) = 6.98 моль * 74.10 г/моль = 516.978 г ≈ 517 г.

Отже, можна отримати близько 517 г кальцій гідроксиду.

Пояснення:

:)