Обчисліть масу (г) розчину, одержаного внаслідок а) гідроген хлорид НС1 масою 10 г у воді об'ємом

200 мл; б) натрій хлориду NaCI масою 3 г і барій хлориду BaCl, масою 2 г у воді масою 30 т в) цукру масою 40 г у воді масою 220 г. 7. допоможіть!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Рымкевич Александр.

Відповідь:

а) Масова частка розчиненої речовини:

m(НСl) = 10 г

V(розчину) = 200 мл = 0,2 л

ρ(води) = 1 г/мл

масова частка = m(речовини) / m(розчину)

0.05 = 10 г / m(розчину)

m(розчину) = 200 г

б) Масова частка розчиненої речовини:

m(NaCl) = 3 г

m(BaCl2) = 2 г

m(розчину) = m(води) = 30 г

ρ(води) = 1 г/мл

Молярні маси речовин:

M(NaCl) = 58.44 г/моль

M(BaCl2) = 208.23 г/моль

Кількість речовин, моль:

n(NaCl) = m(NaCl) / M(NaCl) = 0.051 моль

n(BaCl2) = m(BaCl2) / M(BaCl2) = 0.010 моль

Кількість речовин, моль/л:

c(NaCl) = n(NaCl) / V(розчину) = 0.255 моль/л

c(BaCl2) = n(BaCl2) / V(розчину) = 0.051 моль/л

Масова частка:

m(речовини) = c(речовини) * ρ(води) * V(розчину)

m(NaCl) = 0.255 * 1 * 30 = 7.65 г

m(BaCl2) = 0.051 * 1 * 30 = 1.53 г

m(розчину) = 30 г + 7.65 г + 1.53 г = 39.18 г

в) Масова частка розчиненої речовини:

m(цукру) = 40 г

m(води) = 220 г

ρ(води) = 1 г/мл

масова частка = m(речовини) / m(розчину)

0.153 = 40 г / m(розчину)

m(розчину) = 261.44 г

Отже:

а) м(розчину) = 200 г

б) m(розчину) = 39.18 г

в) m(розчину) = 261.44 г

Пояснення: