. Яка кількість речовини водню виділиться в результаті взаємодії ортофосфатної кислоти з цинком

масою 97,5 Написати обов'язково дано

Ответы на вопрос

Отвечает Синевич Алина.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Zn) = 97,5 г

Найти: n(H2) - ?

Складемо РХР:

97,5 г

3Zn + 2H3PO4 → Zn3(PO4)2 + 3H2

Знайдемо кількість речовини цинку:

n(Zn) = m(Zn) / M(Zn) = 97,5/ 65 = 1,5 моль

З РХР бачимо, що n(Zn) : n(H2) = 3 : 3 = 1 : 1, тобто

n(H2) = n(Zn) = 1,5 моль