СРОЧНО ПРОШУУ!!! ДАЮ 50 БАЛІВ 2. Чи вистачить 22 л кисню для спалювання 3 л гексану? 3. До складу

вуглеводню входить 88,24% Карбону та Гідроген. Відносна густина його за азотом становить 2,429.​

Ответы на вопрос

Отвечает Нестерович Рома.

Ответ:

2.Ні, для повного спалювання 3 л гексану потрібно більше кисню, ніж 22 л.

Хімічне рівняння для повного спалювання гексану в кисні виглядає наступним чином:

C6H14 + 19O2 → 6CO2 + 7H2O

Якщо взяти до уваги, що об'ємний вміст кисню у повітрі приблизно становить 21%, то для повного спалювання 3 л гексану знадобиться:

3 л гексану × (19 л O2 / 2 л гексану) × (1 моль O2 / 22,4 л) × (1/0,21) = 20,4 л кисню

Таким чином, для повного спалювання 3 л гексану необхідно більше кисню, ніж 22 л, який було зазначено в запитанні.

3.

Для вирішення цієї задачі необхідно знайти емпіричну формулу вуглеводню, що визначить його хімічний склад, та використати її, щоб знайти молекулярну формулу.

Для цього варто взяти до уваги, що вуглець та водень становлять 88,24% маси сполуки. Тому ми можемо припустити, що маса вуглецю дорівнює 88,24 г, а маса водню - 11,76 г (загальна маса вуглеводню 100 г).

Далі ми можемо перевести масу вуглецю та водню у моли за їх атомними масами:

Маса вуглецю: 88.24 г / 12.01 г/моль = 7.345 моль C

Маса водню: 11.76 г / 1.008 г/моль = 11.67 моль H

Далі ми можемо спробувати знайти просту емпіричну формулу, поділивши кожну кількість моль на менший спільний дільник:

C: 7.345 / 3.67 = 2.00

H: 11.67 / 3.67 = 3.18

Тому емпірична формула буде CH2 (2 моль C та 2 × 1 моль H).

Тепер, щоб знайти молекулярну формулу, ми повинні визначити молекулярну масу вуглеводню та порівняти її з емпіричною формулою. Відносна густина за азотом дорівнює 2.429, тому можна записати:

Отже, молекулярна маса сполуки становить 28.03 г/моль. Щоб знайти молекулярну формулу, ми повинні поділити молекулярну масу на емпіричну масу та помножити емпіричну формулу на це число:

Mol. mass / Emp. mass = 28.03 g/mol / 14 g/mol = 2

Таким чином, молекулярна формула вуглеводню - С2Н4.

Объяснение:

якщо не складно поставте кращу відповідь))