Рассчитайте эмпирическую формулу соединения, содержащего 88,8 % меди и 11,2 % кислорода.


Ответы на вопрос

Отвечает Маркина Елизавета.

Відповідь: Для розрахунку емпіричної формули сполуки, необхідно використати масові відношення компонентів у сполуці та молярні маси елементів. Молярні маси Cu та O складають 63.55 г/моль та 15.99 г/моль відповідно.

Масові відношення елементів:

Маса Cu / Маса сполуки = 88.8 / 100

Маса O / Маса сполуки = 11.2 / 100

Припустимо, що ми маємо 100 г зразок сполуки, тоді маса міді у сполуці буде 88.8 г, а маса кисню буде 11.2 г.

Тепер використаємо молярні маси, щоб перетворити маси міді та кисню в кількості молів:

Mols Cu = 88.8 г / 63.55 г/моль = 1.4 моль

Mols O = 11.2 г / 15.99 г/моль = 0.7 моль

Далі необхідно поділити кожен моль на найменший результат, щоб отримати найбільший цілочисельний співвідношення між елементами.

1.4 / 0.7 = 2

Таким чином, моларне співвідношення між Cu та O у сполуці дорівнює 2:1.

Отже, емпірична формула цього сполуки CuO.