ЗАДПЧА С ХИМИИ! СРОЧНО!! Обчисліть масу кальцій хлориду, що можна добути реакцією кальцій оксиду

масою 56 г із хлоридною кислотою масою 92 г.

Ответы на вопрос

Отвечает Чиркин Кирилл.

Відповідь: 111

Пояснення:

Для розв'язання задачі нам потрібно визначити, яка кількість кальцій хлориду утворюється при реакції кальцій оксиду і хлоридної кислоти. Після цього, використовуючи молярну масу кальцій хлориду, можна визначити його масу.

Запишемо спочатку рівняння реакції:

CaO + 2HCl → CaCl2 + H2O

За цим рівнянням видно, що одна молекула кальцій оксиду реагує з двома молекулами хлоридної кислоти, утворюючи одну молекулу кальцій хлориду і одну молекулу води.

Для початку, визначимо кількість речовини кальцій оксиду і хлоридної кислоти, використовуючи формулу:

n = m/M

де n - кількість речовини у молях, m - маса речовини в грамах, M - молярна маса речовини.

Для кальцій оксиду:

n(CaO) = m(CaO) / M(CaO) = 56 г / 56.1 г/моль = 1 моль

Для хлоридної кислоти:

n(HCl) = m(HCl) / M(HCl) = 92 г / 36.5 г/моль = 2.52 моль

З рівняння реакції видно, що для утворення однієї молекули кальцій хлориду потрібно одну молекулу кальцій оксиду. Отже, для 1 моля кальцій оксиду утвориться 1 моль кальцій хлориду.

Отже, кількість речовини кальцій хлориду, яку можна отримати з 1 моля кальцій оксиду, дорівнює 1 моль.

Таким чином, кількість речовини кальцій хлориду, яку можна отримати з 56 г кальцій оксиду, дорівнює також 1 моль.

Тепер можемо визначити масу кальцій хлориду за формулою:

m = n*M

де m - масу в грамах, n - кількість речовини у молях, а M - молярна маса речовини.

Молярна маса кальцій хлориду складає 111 г/моль, оскільки кальцій має атомну масу 40 г/моль, а хлор має атомну масу 35.5 г/моль.

Таким чином:

m(CaCl2) = n(CaO) * M(CaCl2) = 1 моль * 111 г/моль = 111 г

Отже, маса кальцій хлориду, яку можна отримати з 56 г кальцій оксиду і 92 г хлоридної кислоти, дорівнює 111 г.

Отвечает Шевченко Кирилл.

Ответ:

Ca+Cl2=Cacl2

n(Ca)=1,n(CI2)=2

n(Cacl2)=n(Ca)=1

m(Cacl2)=1*111=111г