Срочно!!!Яку масу кальцій гідроксиду можна добути з кальцій оксиду масою 1,4г?


Ответы на вопрос

Отвечает Гудухина Лидия.

Відповідь:Для вирішення цієї задачі необхідно знати формулу реакції між кальцій оксидом та водою:

CaO + H2O -> Ca(OH)2

Так як в умові дано масу кальцій оксиду, а ми хочемо дізнатися масу кальцій гідроксиду, яку можна отримати, необхідно спочатку визначити, скільки молів кальцій оксиду присутні у зразку:

m(CaO) = 1.4 г

MM(CaO) = 40.08 г/моль

n(CaO) = m(CaO) / MM(CaO) = 1.4 г / 40.08 г/моль = 0.0349 моль

Так як реакція між кальцій оксидом та водою є стехіометричною, то один моль кальцій оксиду дає один моль кальцій гідроксиду. Отже, кількість молів кальцій гідроксиду, яку можна отримати, також дорівнює 0.0349 моль.

Наступним кроком є визначення маси кальцій гідроксиду:

MM(Ca(OH)2) = 74.09 г/моль

m(Ca(OH)2) = n(Ca(OH)2) * MM(Ca(OH)2) = 0.0349 моль * 74.09 г/моль = 2.60 г

Отже, можна добути 2.60 г кальцій гідроксиду з 1.4 г кальцій оксиду.

Отвечает Смирнов Евгений.

Ответ:

Маса кальцій гідроксиду, яку можна добути з кальцій оксиду, залежить від реакції, яку вони утворюють. Зазвичай кальцій оксид реагує з водою, утворюючи кальцій гідроксид. Реакція виглядає наступним чином:CaO + H2O -> Ca(OH)2Тому маса кальцій гідроксиду, яку можна добути з кальцій оксиду масою 1,4 г, залежить від коефіцієнту перетворення кальцій оксиду у кальцій гідроксид. Оскільки молекулярна маса кальцій гідроксиду дорівнює 74 г/моль, то з кальцій оксиду масою 1,4 г можна добути:m(Ca(OH)2) = (1,4 г / 56,1 г/моль) x 74 г/моль = 1,85 гОтже, маса кальцій гідроксиду, яку можна добути з кальцій оксиду масою 1,4 г, дорівнює 1,85 г.