Яку масу розчину цукру з масовою часткою розчиненої речовини 0,1 можна виготовити, використавши 25

г цукру? 30 балів

Ответы на вопрос

Отвечает Романцова Евгения.

Ответ:
Для початку варто звернути увагу на те, що масова частка розчиненої речовини визначається як відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину. Таким чином, у розчині з масовою часткою 0,1 10% маси складає розчинена речовина, а решта 90% маси становить розчинник (вода у більшості випадків).

Для того, щоб знайти масу розчину з масовою часткою 0,1, яку можна отримати з 25 г цукру, необхідно знайти масу розчинника, який потрібно додати до 25 г цукру. Для цього варто звернутися до формули для розрахунку концентрації розчину:

Концентрація = маса розчиненої речовини / об'єм розчину

Масова частка розчиненої речовини в даному випадку дорівнює 0,1, тому маса розчиненої речовини дорівнює 0,1 * 25 г = 2.5 г.

Тепер необхідно знайти об'єм розчину, який містить 2.5 г цукру та розчинника. Для цього варто скористатися формулою:

Об'єм розчину = маса / концентрація

Значення концентрації у даному випадку дорівнює 0.1, а маса складається з 25 г цукру та маси розчинника, яку потрібно знайти. Отже:

Об'єм розчину = (25 г + 2.5 г) / 0.1 = 275 г

Отже, можна отримати 275 г розчину з масовою часткою розчиненої речовини 0,1, використовуючи 25 г цукру та 250 г розчин
Надеюсь, помог :)

Отвечает Колесников Владислав.

Ответ:

Масова частка розчиненої речовини в розчині може бути визначена як відношення маси розчиненої речовини до загальної маси розчину. Тобто, якщо позначити масу розчину через m, а масу розчиненої речовини через x, то масова частка розчиненої речовини w має вигляд:

w = x/m.

З умови задачі відомо, що масова частка розчиненої речовини дорівнює 0.1, а маса цукру, яку використовують для приготування розчину, дорівнює 25 г. Позначимо масу розчину через m.

Тоді маса розчиненої речовини x буде дорівнювати:

x = w * m = 0.1 * m.

Ми хочемо знайти масу розчину, який можна отримати за допомогою 25 г цукру. За умови задачі, розчин містить цукор і воду, тому маса розчину буде дорівнювати масі цукру плюс масі води, яку додають до цукру.

Оскільки цукор повністю розчиняється у воді, то маса розчину буде дорівнювати масі цукру, яку використовують для приготування розчину, плюс маса води, яка додається до цукру. Позначимо масу води, яка додається до цукру, через v.

Тоді:

m = 25 г + v.

З іншого боку, розчин містить 0.1 масових одиниць цукру на загальну масу розчину m. Отже, маса цукру в розчині буде дорівнювати:

x = 0.1 * m.

Підставимо вираз для m, що ми отримали вище, у вираз для x:

x = 0.1 * (25 г + v).

Звідси ми можемо виразити масу води v:

v = (x/0.1) - 25 г.

Підставимо вираз для x з умови задачі:

v = ((0.1 * m)/0.1) -