Обчисліть масу речовини та об’єм розчинника, які необхідно взяти для приготування водного розчину

кухонної солі масою 150 г з масовою часткою речовини 5%?​

Ответы на вопрос

Отвечает Кожеватова Алёна.

Ответ:

Для обчислення маси речовини та об'єму розчинника, необхідно взяти до уваги масову частку речовини у розчині та масу розчину.

Дано:

Маса кухонної солі (NaCl) = 150 г

Масова частка речовини (кухонної солі) у розчині = 5%

1. Обчислимо масу речовини (кухонної солі) у розчині:

Маса речовини = Маса розчину * Масова частка речовини / 100

Маса речовини = 150 г * 5 / 100 = 7.5 г

Таким чином, маса кухонної солі у розчині дорівнює 7.5 г.

2. Обчислимо масу розчинника:

Маса розчинника = Маса розчину - Маса речовини

Маса розчинника = 150 г - 7.5 г = 142.5 г

Отже, маса розчинника, яку необхідно взяти для приготування водного розчину кухонної солі масою 150 г з масовою часткою речовини 5%, становить 142.5 г.

Объяснение:

Отвечает Постол Альона.

Дано:

m р-ну(NaCl) = 150 г

ω(NaCl) = 5%

Знайти:

m(NaCl) - ?

V(H2O) - ?

Розв'язання:

1) m(NaCl) = ω * m р-ну / 100% = 5% * 150 / 100% = 7,5 г;

2) m(H2O) = m р-ну(NaCl) - m(NaCl) = 150 - 7,5 = 142,5 г;

3) V(H2O) = m / ρ = 142,5 / 1 = 142,5 мл.

Відповідь: Маса NaCl становить 7,5 г; об'єм H2O - 142,5 мл.