Обчисліть об'єм кисню ,який буде потрібно для спалювання 5 л метану CH4 н.у.?РІШЕННЯ ЗАДАЧІ БУДЬ

ЛАСКА НА ЗОШИТІ ДАЮ 25 БАЛІВ!!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Лукашова Ира.

Ответ:

Дано:

CH₄ + 2O₂ = CO₂ + 2H₂O

V(CH₄) = 5 л

V(O₂) — ?

Розв'язування:

V(O₂) = n(O₂) × Vm = 2n(CH₄) × Vm = 2(V(CH₄)/Vm) × Vm = 2(5 л ÷ 22,4 л/моль) × 22,4 л/моль = 10 л

Відповідь: потірбно 10 л кисню.