СРОЧНО!!!! ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!! Розв'яжіть задачі 1)Обчислити масу ортофосфатної кислоти, яка

утвориться при взаємодії Фосфор V оксиду , масою 100 г. з водою. 2)Обчислити обєм водню, який виділиться при взаємодії 80 г. кальцію з хлоридною кислотою? (напишіть будь ласка дано і що потрібно знайти)

Ответы на вопрос

Отвечает Федорчук Максим.
1) Дано: маса Фосфор V оксиду - 100 г, потрібно знайти масу ортофосфатної кислоти.
Розв’язок:
1) Запишемо рівняння реакції:
P4O10 + 6H2O → 4H3PO4
2) Знайдемо коефіцієнти стехіометрії у рівнянні: для однієї молекули P4O10 утворюється 4 молекули Н3РО4, отже, для 100 г P4O10 утвориться:
100 г / (124 г/моль) = 0,81 моль P4O10
3) За законом збереження маси, маса отриманої ортофосфатної кислоти дорівнює масі Фосфор V оксиду: 100 г.

Отже, маса ортофосфатної кислоти, яка утвориться при взаємодії 100 г Фосфор V оксиду з водою, дорівнює 100 г.

2) Дано: маса кальцію - 80 г, потрібно знайти об’єм водню, який виділиться при взаємодії з хлоридною кислотою.
Розв’язок:
1) Запишемо рівняння реакції:
Ca + 2HCl → CaCl2 + H2
2) Знайдемо коефіцієнти стехіометрії у рівнянні: для 1 молекули Ca утворюється 1 молекула H2, отже, для 80 г Ca виділиться:
80 г / (40 г/моль) = 2 моля Ca
3) За законом збереження маси, кількість виділеного водню дорівнює кількості взятого кальцію: 2 моля
4) Знайдемо об’єм виділеного водню за нормальних умов (температура 0 °C, тиск 101,3 кПа):
V = nRT/P = 2 8,31 273 / 101,3 ≈ 44 л

Отже, об’єм виділеного водню при взаємодії 80 г кальцію з хлоридною кислотою за нормальних умов дорівнює приблизно 44 л.
Отвечает Крупская Надежда.
1) Фосфор равен 100
2)80г