СРОЧНО, ДАЮ 100 БАЛЛОВ Найголовніший метал нашої цивілізації залізо. Однак людство зазнає

величезних втрат через що залізо піддається корозії руйнується під дією кисню й атмосферних опадів. Визначте формулу кисневої сполуки заліза, що утворюється при корозії, якщо вона містить 72,4% Феруму і 27,6 Оксигену.​

Ответы на вопрос

Отвечает Рубцова Александра.

1. Записуємо склад сполуки: Fe - 72,4%, O - 27,6%.

2. Знаходимо масову частку кожного елемента у сполуці:

- Fe: 72,4 г / 55,85 г/моль = 1,295 моль

- O: 27,6 г / 16,00 г/моль = 1,725 моль

3. Знаходимо співвідношення між елементами у сполуці, ділячи кожну масову частку на найменше значення:

- Fe: 1,295 моль / 1,295 моль = 1

- O: 1,725 моль / 1,295 моль = 1,33

4. Округлюємо співвідношення до цілих чисел, отримуємо формулу сполуки: FeO2.

5. Перевіряємо, чи правильно записали формулу, знаходячи масову частку кожного елемента у сполуці з отриманою формулою:

- Fe: (55,85 г/моль * 1 моль) / (55,85 г/моль * 1 моль + 16,00 г/моль * 2 моль) * 100% = 72,4%

- O: (16,00 г/моль * 2 моль) / (55,85 г/моль * 1 моль + 16,00 г/моль * 2 моль) * 100% = 27,6%

6. Відповідь: формула кисневої сполуки заліза, що утворюється при корозії, - FeO