Народ, хелп, очень нужно... прошу помогитеееее користуючись структурними формулами написати

рівняння реакції за допомогою яких можна здійснити такі перетворення1) C2H2 → C6H6→C6H5NO2→C6H5NH2→C6H5NH3Cl→C6H5NH2 2) C2H6→C2H5Cl→C2H5OH→CH3CHO→CH3COOH→(CH3COO)2Mg​

Ответы на вопрос

Отвечает Чуев Никита.

Ответ:

1)

  1. 3C2H2 ==Cакт, t==> C6H6
  2. C6H6+HNO3==t, H2SO4==> C6H5NO2 + H2O
  3. C6H5NO2 +H2 ==t,p==> C6H5NH2 + 2H2O
  4. C6H5NH2+ HCl => C6H5NH3Cl
  5. C6H5NH3Cl + NaOH = C6H5NH2 +NaCl+H2O

2)

  1. CH3-CH3 + Cl = C2H5Cl + HCl
  2. C2H5Cl + NaOH = NaCl+ C2H5OH
  3. C2H5OH + CuO = CH3-COH + Cu+ H2O
  4. CH3-COH + Cu(OH)2 = CH3COOH +Cu2O + 2H2O
  5. CH3COOH + Mg = (CH3COO)2Mg + H2