Визначте масову частку нітратної кислоти в розчині, якщо для нейтралізації 10 г розчину цієї

кислоти необхідно 2 г калій гідроксиду

Ответы на вопрос

Отвечает Богомолов Юрий.

m р-ну HNO3=10 г

m КОН=2 г

w HNO3 -?

Знаходимо кількість речовини КОН n= m/M=2/56=0,036 моль

Рівняння реакції КОН + HNO3 = К NO3 +Н2О

По рівнянню n КОН= n HNO3=1:1, тому n HNO3=0,036 моль

Маса HNO3 m= n*М=0,036*63=2,25 г

Масова частка кислоти w= m HNO3 / m р-ну=0,225*100%=22,5%