Обчислити масу солі що утвориться в результаті взаємодії метанової кислоти масою 230 г с цинком

Будь ласка, дуже потрібна допомога!!!

Ответы на вопрос

Отвечает Жуков Дмитрий.

Відповідь: 387,5 г

Дано:

m(HCOOH) = 230 г

Знайти:

m((HCOO)2Zn)-?

Розв'язок:

М(HCOOH) = 46 г/моль

n(HCOOH) = m/M = 230 г/46 г/моль = 5 моль

2НСООН + Zn => (HCOO)2Zn) + H2

З РХР бачимо,що n((HCOO)2Zn) = 0,5n(HCOOH)

n((HCOO)2Zn) = 0,5*5 моль = 2,5 моль

М((HCOO)2Zn) = 155 г/моль

m((HCOO)2Zn) = n*M = 2.5 моль*155 г/моль = 387,5 г

Відповідь: 387,5 г