Помогите пожалуйста !!!!!!!!!!!! Взаимодействие натрий карбоната с уксусной кислотой получили

0.75 моль карбоната (IV) оксиду.Обчислить массу соли которую использовали для реакции

Ответы на вопрос

Отвечает Галкин Гала.
Дано n(CO2)=0.75 моль
m(Na2CO3) -?
Рівняння реакції
2СН3СООН+Na2CO3=2СН3СООNa +CO2 +Н2О
                           1 моль                          1 моль
Співідношення карбонату до СО2=1:1, значить кількість речовини            
n(Na2CO3) = n(СО2)=0,75 моль
Знайдемо масу солі ,m=n*M
M(Na2CO3)=106 г/моль,  m=0,75*106=79,5 г  Na2CO3