Визначте формулу кристалічної речовини білого кольору , яку часто використовують для випічки .До її

складу входять :Na-27,38%,H-1,19%,C-14,29%,O-57,14%.

Ответы на вопрос

Отвечает Шматько Диана.
Візьмемо 100 г цієї речовини, тоді відповідно відсотки кожного елементу стануть також їх масами. Рахуємо кількость речовини кожного елементу, адже співвідношення молей елементів = співвідношенню їх індексів. Отже
n(Na) = 27.38/23 = 1.19 моль
n(H) = 1.19/1 = 1.19 моль
n(C) = 14.29/12 = 1.19 моль
n(O) = 57.14/16 = 3.57 моль
n(Na):n(H):n(C):n(O) = 1.19:1.19:1.19:3.57 = 1:1:1:3
Отже формула NaHCO₃ - питна сода.