Складіть формулу бінарних сполук з йонним зв'язком, обчисліть масові частки елементів у них. 1)

Al(+3) та S(-2) 2) C(+4) та Cl(-1) 3) P(+3) та O(-2)

Ответы на вопрос

Отвечает Будевич Серёжа.

1) Al₂S₃

Mr(Al₂S₃)=27x2+32x3=54+96=150

ω(AI)=54÷150=0,36  ω%(AI)=0,36×100%=36%

ω(S)=96÷150=0,64  ω%(S)=0,64×100%=64%

2) CCl₄

Mr(CCI₄)=12+35,5x4=12+142=154

ω(C)=12÷154=0,08 ω%(C)=0,08×100%=8%

ω(CI)=142÷154=0,92 ω%(CI)=0,92×100%=92%

3) P₂O₃

Mr(P₂O₃)=31x2+16x3=62+48=110

ω(P)=62÷110=0,56  ω%(P)=0,56×100%=56%

ω(O)=48÷110=0,44 ω%(O)=0,44×100%=44%