Молекула складається із атомів Сульфуру та Оксигену. Відносна молекулярна маса її 80. Визначте

формулу сполуки, якщо відомо, що масова частка Оксигену становить 60%

Ответы на вопрос

Отвечает Бойчук Вадим.
Нехай маса сполуки 100 г, тоді маса Оксигену = 60 г, а Сульфуру = 40 г
Відношення кількостей речовин = відношенню індексів
n(S) : n(O) = m(S)/M(S) : m(O)/M(O) = 40/32 : 60/16 = 1.25 : 3.75 = 1 : 3
Отже формула - SO₃, що цілком відповідає її молекулярній масі.