до розчину масою 40 г з масовою часткою барій гідрооксид 17, 1% додали надлишок розчину сульфатної

кислоти. Визначити масу осаду,який утвориться у результаті цієї реакції

Ответы на вопрос

Отвечает Коваленко Аля.

m ((BaOH)2)=m(растворa)*w(Ba(OH)2)/100%=40г*0,171=6,84г

n (Ba(OH)2)=m/M=6,84/171г/моль=0,04моль

 

0,04 моль                   x

Ba(OH)2+H2SO4=BaSO4↓+2 H2O

1 моль                     1 моль

 

х=0,04моль

m (BaSO4)=n*M=0,04 моль*233г\моль=9,32г