Барій оксид масою 22,95 г повністю прореагував з водою.Через утворений розчин пропустили карбон(IV)

оксид до утворення солі.Обчисліть масу та кількість речовин,що випала в осад пжпжпж​

Ответы на вопрос

Отвечает Денисенко Виктория.

Дано:

m(BaO) = 22,95 г

m(BaCO3)-?

Розв'язок.

М(ВаО) = 153 г/моль

n(BaO) = m/M = 22,95 г/153 г/моль = 0,15 моль

ВаО + Н2О = Ва(ОН)2 (РХР1)

Ва(ОН)2 + СО2 = ВаСО3↓ + Н2О (РХР2)

З РХР1 та РХР2 бачимо, що n(BaCO3)=n(Ba(OH)2=n(BaO) = 0.15 моль

М(ВаСО3) = 197 г/моль

m(BaCO3) = n*M = 0,15 моль*197 г/моль = 29,55 г

Відповідь: 29,55 г