калій оксид масою 12,4 г повністю прореагував з ортофосфатною кислотою. Яка маса і кількість солі

утворилася при цьому?

Ответы на вопрос

Отвечает Гладышева Анастасия.
Дано:
m(K2O) = 12.4 г.
-----------------------
Найти: m(K3PO4) - ?, n(K3PO4) - ?
Решение:
3K2O + 2H3PO4 = 2K3PO4 + 3H2O
M(K2O) = 94 г/моль
n(K2O) = 12.4/94 = 0.13119 моль
Из УХР:
n(K3PO4):n(K2O) = 2:3
n(K3PO4) = 2 * 0.13119/3 = 0.08746 моль
M(K3PO4) = 112 г/моль
m(K3PO4) = 0.08746 * 112 = 18.54 г.
Ответ: m(K3PO4) = 18.54 г., n(K3PO4) = 0.08746 моль
Отвечает Матула Олександр.

   12,4 г                                         Х г

   3K2O     +       2H3PO4     =     2K3PO4      +      3H2O

n= 3 моль                                   n=2 моль

М = 94 г/моль                            М = 212 г/моль

m=282 г                                    m=424 г

12,4 г К2О    -    Х г К3РО4

282 г К2О    -   424 г К3РО4

m(K3PO4) = 12,4 * 424 / 282 =18,64 г