установіть формулу одного из естерів масляної кислоти,якщо масові частки елемента у ньому

становлять : Карбон-58.82%, Гідрогену-9.8%, Оксигену-31.38%

Ответы на вопрос

Отвечает Катицкий Влад.

Ответ:

Метилбутират(C3H7COOCH3)

Объяснение:

C-58,82%

H-9,8%

O-31,38%

Отвечает Колупаева Полина.

Ответ:

Объяснение:

Нехай m речовини = 100 г

Тоді, у 100 г речовини m(С) = 58.2 г; m(Н)=9.8  г; m(О)=31.38 г

Знайдемо кількість речовини кожного компонента:

n(C)= m÷M n(C)= 58.2 г÷12 г/моль= 4, 9=5 моль

n(Н)=m÷M n(Н)= 9.8 г÷ 1 г/моль = 9.8=10 моль

n(О)=31.38 г÷16 г/моль= 2 моль

Отримаємо співвідношення кількості молей: n(C):n(Н):n(О)=5:10:2

Отже, формула естеру С₃Н₇СООСН₃.