Яка кількість гідрокарбонату кальцію необхідно для реакції з гашеним вапном, що утворилося 250 г

карбоната кальцію?

Ответы на вопрос

Отвечает Савченко Анастасия.

Ответ:

Напишемо реакцію

CaCO3 = CaO + CO2

Маса зменшилася через те, що виділився вуглекислий газ, він нам і допоможе в подальших розрахунках

Рахуємо масу СО2

250 - 228 = 22 г

Рахуємо кількість речовини СО2

n = m / M = 22 / 44 = 0.5 моль

З рівняння реакції бачимо, що скільки утворюється СО2, стільки ж утворюється і СаО, і в нашому випадку це 0,5 моль

Рахуємо масу СаО

m = n * M = 0.5 * 56 = 28 г

Значить в 228 г твердого залишку є 28 г СаО

Объяснение: