До розчину магній нітрату масою 74 г з масовою часткою солі 25% долили розчин калій гідроксиду до

повної взаємодії. Oбчисліть масу осаду. Назвіть продукти реакції.

Ответы на вопрос

Отвечает Потанцев Роман.

Дано

m = 74 г

w(Mg(NO3)2) = 25% = 0.25

Решение

m(Mg(NO3)2) = mw(Mg(NO3)2) = 74 * 0.25 = 18.5 г

n(Mg(NO3)2) = m(Mg(NO3)2) / M(Mg(NO3)2) = 18.5 / (24 + 2 * 14 + 6 * 16) = 18.5 / 148 = 0.125 моль

Mg(NO3)2 + 2KOH = Mg(OH)2 + 2KNO3

n(Mg(OH)2) = n(Mg(NO3)2) = 0.125 моль

m(Mg(OH)2) = n(Mg(OH)2)M(Mg(OH)2) = 0.125 * (24 + 2 * 1 + 2 * 16) = 0.125 * 58 = 7.25 г

Ответ: 7.25 г

Продукты реакции - нитрат калия и гидроксид магния