який об'єм водню можна добути в результаті взаємодії цинку з хлооаодневою кислотою HCl кількістю

речовини 5моль

Ответы на вопрос

Отвечает Антипина Мария.
____5 моль_______х моль
Zn + 2HCl => ZnCl2 + H2
____2 моль_______1 моль

x = 5*1/2 = 2,5 моль
n(H2) = 2,5 моль

n(H2) = V(H2)/Vm
V(H2) = n(H2) * Vm = 5*22,4 = 112 л
Ответ: 112 л.