При пропусканні дигідроген сульфіду об'ємом 2,8 л крізь надлишок розчину купрум(||) сульфату

утворився осад масою 11,4 г.Визначте вихід продукту реакції?

Ответы на вопрос

Отвечает Швацкий Александр.

Дано:

V(H2S) = 2,8 л

m(пр. CuS) = 11,4 г

Найти:

η(CuS)-?

Решение.

n(H2S)=V/Vm = 2,8 л/22,4 л/моль = 0,125 моль

M(CuS) = 96 г/моль

n(пр.СuS) = m(пр.СuS)/M(CuS) = 11,4 г/96 г/моль = 0,11875 моль

H2S + CuSO4 = CuS↓ + H2SO4

Из УХР видно, что n(теор.CuS) = n(H2S) = 0.125 моль

η(CuS) = n(пр.СuS)/n(теор.CuS) = 0,11875 моль/0.125 моль = 0,95 або 95%

Відповідь: 95%