M(1л. газу) - 2,59 г W(C) - 82,75% CxHy - ? (трьома способами)


Ответы на вопрос

Отвечает Кубик Дима.

1)Знаходимо молярну масу вуглеводню M (СхНу)=22,4*2,59=58 г/моль

W(Н)=100-82,75=17,25%

співвідношення значень індексів у формулі речовини

дорівнює співвідношенню кількості атомів елементів у сполуці та відповідно

співвідношенню кількостей речовини елементів.

n (С) : n (Н)=82,75/12  :  17,25/1  =6,896 :17,25 = Для одержання цілого числа кожне із чисел добутого співвідношення ділимо на найменше з них 1 : 2,5 = 2:5

М(С2Н5)=24+5=29. 58/29=2, С4Н10

2) Знаходимо молярну масу вуглеводню M (СхНу)=22,4*2,59=58 г/моль

W(Н)=100-82,75=17,25%

Масова частка елементу знаходиться за формулою

W= n(елем)*М(елем) / М (речовини) , звідки

n(елем)= W* М (речовини) / М(елем)

n(С)=0,8275*58/12=4

n(Н)=0,1725*58/1=10,   С4Н10

3) Припустимо, що ми маємо 100 г сполуки CxHy.

тоді m(С)= W(С)* (CxHy)=0,8275*100=82,75 г

m(Н)= W(Н)* m(CxHy)=0,1725*100=17,25 г

Знаходимо кількості речовин С і Н: n(С)= m/М=82,75/12=6,896 моль

n (Н)= 17,25/1=17,25 моль

Обчислимо співвідношення значень кількостей речовин кожного елемента:

n (С) : n (Н)= 6,896 :17,25 Для одержання цілого числа кожне із чисел добутого співвідношення ділимо на найменше з них

n (С) : n (Н)= 1 : 2,5

індекс n(Н) = 2,5 не є цілим числом, тому, щоб отримати цілочисельні значення, кожне число у співвідношенні множимо на 2:  n (С) : n (Н)= 2:5

найпростіша формула речовини С2Н5, Установимо істинну формулу.  

Вона має бути кратною найпростішій, тобто М(С2Н5)*х=58, х=2, С4Н10