При обробці 0,5г сплаву золото-мідь азотною кислотою виділилось 100мл оксиду нітрогену(II).

Визначте масову частку золота у сплаві

Ответы на вопрос

Отвечает Истомина Александра.
Дано:
m(сплаву) = 0,5 г
V(NO)=100 мл = 0,1 л
ω(Au)-?

n(NO) = V/Vm = 0.1 л/22,4 л/моль = 0,00446 моль
8HNO3 (разб.) + 3Cu = 3Cu(NO3)2 + 2NO↑ + 4H2O
З рівняння реакції бачимо, що n(Cu) =1.5n(NO)
n(Cu) = 1,5*0,00446 моль =  0,0067 моль
M(Cu) = 64 г/моль
m(Cu) = n*M = 0.0067 моль*64 г/моль = 0,43 г
m(Au) = 0.5 г-0,43 г = 0,07 г
ω(Au) = 0.07 г/0,5 г = 0,14 або 14%
Відповідь: 14%