Обчисліть масову частку купрум (II) сульфат в розчині, який утворився внаслідок змішування мідного

купоросу CuSO4 • 5H2O масою 35 г з водою об'ємом 450 мл.​

Ответы на вопрос

Отвечает Сиротенко Вероника.

Відповідь: 4,62%

Дано:

m(CuSO₄*5H₂O) = 35 г

V(H₂O) = 450 мл

Знайти:

ω(СuSO₄) - ?

Розв'язок:

M(CuSO₄*5H₂O) = 250 г/моль

М(CuSO₄) = 160 г/моль

В 250 г CuSO₄*5H₂O знаходиться 160 г CuSO₄

в 35 г CuSO₄*5H₂O знаходиться х г CuSO₄

х= 35*160/250 = 22,4 г

m(H₂O) = 450 мл*1 г/мл = 450 г

m(розч. CuSO₄) = 35 г + 450 г = 485 г

ω(СuSO₄) = 22,4 г/485 г *100% = 4,62%

Відповідь: 4,62%