До розчину масою 200г масова частка сульфатної кислоти 8% розчинили натрій гідроксид масою 50 г з

масовою часткою розчиненої речовини 15%. Яка сіль і яка маса?

Ответы на вопрос

Отвечает Иргит Уран-Сай.
Решение:
m(H2SO4)=200*0.08=16г
M(H2SO4)=98г/моль
n(H2SO4)=m/M=16/98=0.163моль
m(NaOH)=50*0.15=7.5г
M(NaOH)=40г/моль
n(NaOH)=m/M=7.5/40=0.1875моль
NaOH+H2SO4--->NaHSO4+H2O
M(NaHSO4)=120г/моль
n(NaHSO4)=n(H2SO4)=0.163моль
n(NaOH)=0.1875-0.163=0.0245моль - избыток щелочи
NaOH+NaHSO4--->Na2SO4+H2O
n(Na2SO4)=n(NaOH)=0.0245моль
M(Na2SO4)=142г/моль
m(Na2SO4)=n*M=0.0245*142=3.48г
n(NaHSO4)=0.163-0.0245=0.1385моль
m(NaHSO4)=120*0.1385=16.62г
Ответ: соль NaHSO4 и Na2SO4 , масса NaHSO4 16.62г, масса Na2SO4 3.48г .